• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • TINA

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • John Bronco

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becoming

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Lonedale Operator

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★