Sort by

Joshua has logged 97 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
GetEven

GetEven

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Young Cannibals

The Young Cannibals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast and Fierce: Death Race

Fast and Fierce: Death Race

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Galaxy

Jurassic Galaxy

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dynamite Brothers

Dynamite Brothers

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bloodthirsty Butchers

Bloodthirsty Butchers

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry