Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dragon Gate

Dragon Gate

1975
×
★★★
Edit this entry  
26
The Green Dragon Inn

The Green Dragon Inn

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Greatest Plot

The Greatest Plot

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bruce's Deadly Fingers

Bruce's Deadly Fingers

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Death Duel of Kung Fu

Death Duel of Kung Fu

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Leg Fighters

The Leg Fighters

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shaolin Intruders

Shaolin Intruders

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Snake Deadly Act

Snake Deadly Act

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Death Powder

Death Powder

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shaolin Invincible Sticks

Shaolin Invincible Sticks

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bruce Strikes Back

Bruce Strikes Back

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
The Seven Commandments of Kung Fu

The Seven Commandments of Kung Fu

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Challenge of Death

Challenge of Death

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Buddhist Fist and Tiger Claws

Buddhist Fist and Tiger Claws

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Shaolin Fighters vs. Ninja

Shaolin Fighters vs. Ninja

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
The Eagle's Killer

The Eagle's Killer

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret Rivals 2

The Secret Rivals 2

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Warriors Two

Warriors Two

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Fearless Duo

The Fearless Duo

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Secret Ninja, Roaring Tiger

Secret Ninja, Roaring Tiger

1982
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sun Dragon

Sun Dragon

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kung Fu Executioner

Kung Fu Executioner

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Buddha Assassinator

The Buddha Assassinator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guards of Shaolin

Guards of Shaolin

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shaolin vs. Ninja

Shaolin vs. Ninja

1983
×
★★★
Edit this entry  
11
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The 7 Grandmasters

The 7 Grandmasters

1978
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hot, the Cool and the Vicious

The Hot, the Cool and the Vicious

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heroes Two

Heroes Two

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hitman in the Hand of Buddha

Hitman in the Hand of Buddha

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Rivals

The Secret Rivals

1976
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Mystery of Chess Boxing

The Mystery of Chess Boxing

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Fearless Kung Fu Elements

Fearless Kung Fu Elements

1978
×
★★★
Edit this entry