• Dune

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Waco

    ★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Icarus

    ★★★

  • Bee and PuppyCat

    ★★★★

  • Snowden

    ★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • ERASED

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Unfriended

    ½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Creep

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★