Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • Five Nights at Freddy's

  • The Killer

  • Poor Things

  • The Holdovers

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • Anatomy of a Fall

  • The Zone of Interest

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Girl in the Closet

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Talk to Me

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • The Menu

    ★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Incantation

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★

  • Injustice

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Titane

  • The Tomorrow War

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Loki

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½