Josh has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Edit this entry  
15
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Edit this entry  
09
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood Moon

Blood Moon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry