Sort by

Josh Ohea has logged 293 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bloody Spear at Mount Fuji

Bloody Spear at Mount Fuji

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Baby

The Baby

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry