Sort by

Josh Ohea has logged 312 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
King Jack

King Jack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King of California

King of California

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memoria

Memoria

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry