Sort by

Josh has logged 77 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Outside

The Outside

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lot 36

Lot 36

2022
×
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry