Sort by

Josh has logged 455 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
02
1883

1883

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man in the Well

Man in the Well

2016
×
Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tree

The Tree

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue

Blue

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Outside

The Outside

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry