Sort by

Josh has logged 17 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry