Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry