Sort by

jo has logged 152 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Q

John Q

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Indifferent

Mr. Indifferent

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Child: The Story of Feral Children

Wild Child: The Story of Feral Children

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry