• The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • No Sudden Move

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Little Things

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Nocturne

    ½

  • Freaky

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

  • An American Pickle

    ★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Zeroville

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Blink of an Eye

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives

    ★★½

  • Shaft

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★