Josh has logged 44 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flashback

Flashback

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster

Monster

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lucy the Human Chimp

Lucy the Human Chimp

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry