Sort by

‮يوسف الازرق‬ has logged 31 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Sa'eedi Fil Gamaa El Amrekeia

Sa'eedi Fil Gamaa El Amrekeia

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Island

The Island

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry