Sort by

Joe Tomastik has logged 14 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bull

Bull

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry