Sort by

Bob has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Garden of the Finzi-Continis

The Garden of the Finzi-Continis

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Believers

The Believers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silver Lode

Silver Lode

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
With Love From Truman

With Love From Truman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Storyville

Storyville

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It's My Turn

It's My Turn

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Making The Irishman

Making The Irishman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry