• The Last Laugh

    ★★★★½

  • Fast Company

    ★★

  • Soviet Toys

    ★★★½

  • Autour de la roue

    ★★★

  • Rhythm 21

    ★★★½

  • Sir Arne's Treasure

    ★★★★½

  • The Outlaw and His Wife

    ★★★★

  • Coney Island

    ★★★★½

  • The Adventurer

    ★★★★½

  • Easy Street

    ★★★★

  • The Mystery of the Leaping Fish

    ★★★

  • A Submarine Pirate

    ★★★★

  • Court House Crooks

    ★★★

  • Princess Nicotine; or, The Smoke Fairy

    ★★★★

  • The Great Train Robbery

    ★★★★

  • Surprise Attack on a House at Daybreak

  • The Burglars

  • The Turn-of-the-Century Blind Man

  • Serpentine Dance: Loïe Fuller

    ★★★★

  • Bathing in a Stream

  • The Fisherman at the Stream