Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ½

  • Greatest Events of World War II in Colour

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Glass

    ★★★

  • Smart Drugs

    ★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Kursk

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • American Made

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★½