• Yojimbo

    ★★★★

  • Modern Times

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★

  • Pather Panchali

    ★★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★

  • 2012

    ★★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Rebel Without a Cause

    ★★★★

  • High School Musical

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★★