• Tenet

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★