Sort by

Joseph has logged 59 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read other review Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Missing

Missing

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lorax

The Lorax

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sink the Bismarck!

Sink the Bismarck!

1960
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1953
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetris

Tetris

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hop

Hop

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry