Sort by

Joseph has logged 80 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
½
Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
½
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nan Movie

The Nan Movie

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry