Sort by

Joseph has logged 26 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Beast

Beast

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry