José has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Crisis

Crisis

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry