• Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • La última gira

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • El cuartito

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★★