• The Northman

  • The House

    ★★★½

  • Night Owl

    ★★★★

  • Distance

    ★★★★

  • Bamse and the Volcano Island

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • The Grucifixion

    ★★★★

  • Sunrise Palms

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Short cuts : La Haine

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Threesome

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Watched

  • Mad God

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Sonny Boy

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★

  • Belle

    ★★★

  • Jolt

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Trivium: In the Court of the Dragon

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★