• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Songbird

    ★★½

  • The Bloodhound

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Evil Eye

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Antebellum

  • Unhinged

    ★★★

  • Ghosts of War

  • Capone

  • Bad Tales

    ★★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • The Young Observant

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Aniara

    ★★★½

  • The Lie

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Task

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★

  • Queen of Earth

    ★★★

  • Catch Me Daddy

    ★★★★

  • Holy Motors

    ★★

  • Adam Resurrected

    ★½

  • Snakes on a Plane

    ★★½

  • Caché

    ★★★★★

  • Demonlover

    ★★★★

  • Jeepers Creepers

    ★★★★

  • Bully

    ★★★★★

  • Along Came a Spider

    ★★½

  • Freeway II: Confessions of a Trickbaby

    ★★★★★

  • Kikujiro

    ★★★★★

  • Happiness

    ★★★

  • Kiss the Girls

    ★★½

  • Crash

    ★★★★

  • Showgirls

    ★★★★

  • Gamera: Guardian of the Universe

  • The Doom Generation

    ★★½

  • Star Time

    ★★½

  • The Reflecting Skin

    ★★★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★★

  • La Femme Nikita

    ★★★★

  • Shame

    ★★

  • Merry Christmas, Mr. Lawrence

    ★★★½

  • Pieces

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★★★

  • The Killing of a Chinese Bookie

    ★★★★

  • Female Prisoner 701: Scorpion

    ★★★½

  • Images

    ★★★★

  • The Devils

    ★★★★★

  • Punishment Park

    ★★★½

  • Orpheus

    ★★★