Sort by

Jose has logged 23 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gorillas in the Mist

Gorillas in the Mist

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monstrous

Monstrous

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
David Spade: Nothing Personal

David Spade: Nothing Personal

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★
Read the review Edit this entry