Sort by

Jose has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read other review Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Pixar

Inside Pixar

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life in a Day 2020

Life in a Day 2020

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry