Sort by

Jose has logged 374 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Read other review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Batch

Bad Batch

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Read other review Edit this entry  
12
Succession

Succession

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slalom

Slalom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
Read other review Edit this entry  
03
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jim Gaffigan: Quality Time

Jim Gaffigan: Quality Time

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star 80

Star 80

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry