• The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★★

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Enchanted

    ★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★½