Sort by

jorge has logged 32 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Urubus

Urubus

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Conde

El Conde

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maybe I Do

Maybe I Do

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tin & Tina

Tin & Tina

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Boil

Boil

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry