Sort by

jorge has logged 465 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summit Fever

Summit Fever

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Thank You, I'm Sorry

Thank You, I'm Sorry

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Vampire in the Family

A Vampire in the Family

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After-School Special

After-School Special

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Ritmo de Natal

Ritmo de Natal

2023
×
★½
Edit this entry  
15
Catering Christmas

Catering Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas As Usual

Christmas As Usual

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Real

Get Real

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shelter

Shelter

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trembling

Trembling

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Veneno

Veneno

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Only Live Once

You Only Live Once

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Women

The Women

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leo

Leo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wife vs. Secretary

Wife vs. Secretary

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Call for Istanbul

Last Call for Istanbul

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rustin

Rustin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry