Sort by

Jorge has logged 213 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bar

The Bar

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skins

Skins

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Willow

Willow

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Krisha

Krisha

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rapture

Rapture

1979
×
Read the review Edit this entry  
14
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brácula: Condemor II

Brácula: Condemor II

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry