Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Open Body

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★

  • Suro

    ★★½

  • The Critic

    ★★★

  • Manticore

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • The Menu

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • Ramona

    ★★½

  • You Have to Come and See It

    ★★★½

  • The Beasts

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★½

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • The Water

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Soft & Quiet

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • 11M: Terror in Madrid

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★

  • Lullaby

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Oasis Knebworth 1996

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★½

  • The Pebble and the Boy

    ★★

  • She Will

    ★★½

  • Zeros and Ones

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • The Novice

    ★★