Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dog Who Saved Christmas

The Dog Who Saved Christmas

2009
×
½
Edit this entry  
13
Just Bea

Just Bea

2004
×
★½
Edit this entry  
12
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
11
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Turbo

Turbo

2013
×
Edit this entry  
10
White Chicks

White Chicks

2004
×
½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Tomme tønner

Tomme tønner

2010
×
★½
Edit this entry  
09
Africa

Africa

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Children of Ruinerwold

The Children of Ruinerwold

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Free Jimmy

Free Jimmy

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
The World According to Monsanto

The World According to Monsanto

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Louis & Luca: Mission to the Moon

Louis & Luca: Mission to the Moon

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Louis & Luca: The Big Cheese Race

Louis & Luca: The Big Cheese Race

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Louis & Luca and the Snow Machine

Louis & Luca and the Snow Machine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★½
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Let's Play House

Let's Play House

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
Elf-Man

Elf-Man

2012
×
Edit this entry  
04
Gurin with the Foxtail

Gurin with the Foxtail

1998
×
★★½
Edit this entry  
04
The Christmas Bunny

The Christmas Bunny

2010
×
½
Edit this entry  
03
Chasing Christmas

Chasing Christmas

2005
×
Edit this entry  
02
Get Ready to Be Boyzvoiced

Get Ready to Be Boyzvoiced

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
MacGyver: Trail to Doomsday

MacGyver: Trail to Doomsday

1994
×
★½
Edit this entry  
02
MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

MacGyver: Lost Treasure of Atlantis

1994
×
★★
Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Beautiful Beings

Beautiful Beings

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Edit this entry  
31
Deadly Daycare

Deadly Daycare

2014
×
½
Edit this entry  
31
Appelsinpiken

Appelsinpiken

2009
×
★½
Edit this entry  
30
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Edit this entry  
25
Cars 3

Cars 3

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Edit this entry  
24
The Quake

The Quake

2018
×
★½
Edit this entry  
24
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry