Sort by

Jord 🇵🇸 has logged 23 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
Edit this entry  
17
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Michael Madana Kama Rajan

Michael Madana Kama Rajan

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Aalavandhan

Aalavandhan

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dick & Dom in da Bungalow: The Dirty Norris Files

Dick & Dom in da Bungalow: The Dirty Norris Files

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
VIEWFINDER

VIEWFINDER

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry