Sort by

Jordan has logged 82 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fiddlesticks

Fiddlesticks

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Jungle Book 2

The Jungle Book 2

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Disney Princess Enchanted Tales: Follow Your Dreams

Disney Princess Enchanted Tales: Follow Your Dreams

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fox and the Hound 2

The Fox and the Hound 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bambi II

Bambi II

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tarzan II

Tarzan II

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Mulan II

Mulan II

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: Springtime with Roo

Winnie the Pooh: Springtime with Roo

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow's Leaves

Tomorrow's Leaves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! See Space Jam

Teen Titans Go! See Space Jam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry