Jordan has logged 64 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman with Leopard Shoes

The Woman with Leopard Shoes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blush

Blush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Always Rains on Sunday

It Always Rains on Sunday

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tracy Beaker: The Movie of Me

Tracy Beaker: The Movie of Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loop

Loop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Out

Out

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Splash

Splash

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pillow of Death

Pillow of Death

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strange Confession

Strange Confession

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Frozen Ghost

The Frozen Ghost

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Man's Eyes

Dead Man's Eyes

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Weird Woman

Weird Woman

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Calling Dr. Death

Calling Dr. Death

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry