Sort by

Jordan has logged 71 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Scream Team

The Scream Team

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Horror Europa with Mark Gatiss

Horror Europa with Mark Gatiss

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pooh's Heffalump Halloween Movie

Pooh's Heffalump Halloween Movie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rose: A Love Story

Rose: A Love Story

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry