• Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Home Again

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★½

  • The Circle

    ★½

  • My Friend Dahmer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Red Nose Day Actually

    ★★

  • Table 19

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★

  • Why Him?

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Office Christmas Party

    ★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Kevin Hart: What Now?

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Snowden

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Bad Moms

    ★★★½

  • Nerve

    ★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★½

  • The BFG

    ½

  • Me Before You

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Breathe

  • Deadpool

    ★★★★

  • Grease Live

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Dirty Grandpa

    ★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Love the Coopers

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

  • The Intern

    ★★★

  • Trumbo

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½