• The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • A Dog's Journey

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Treehouse

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • The Grinch

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Then Came You

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • Christmas Inheritance

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • A Christmas Prince

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★½