• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • The Holiday Movies that made us

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Downhill

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Noelle

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★