Sort by

Jordan has logged 342 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Our Father, the Devil

Our Father, the Devil

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spirit Halloween: The Movie

Spirit Halloween: The Movie

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brazen

Brazen

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Blacklight

Blacklight

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry