Sort by

Jordan James has logged 15 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Count

Body Count

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ugly Ones

The Ugly Ones

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roy Colt and Winchester Jack

Roy Colt and Winchester Jack

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tristana

Tristana

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Africa Express

Africa Express

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell Bent

Hell Bent

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Castle of Blood

Castle of Blood

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry