Sort by

Jordan has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Loving

Loving

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry