• The Batman

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • News of the World

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Vast of Night

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Mandy

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Wormwood

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Home Again

    ½

  • mother!

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • Caniba

    ★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • The Dinner

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Fences

    ★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Gimme Danger

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★

  • Tower

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Kedi

    ★★★½