Sort by

Jontelly🔪🎄 has logged 619 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Girl

Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
UFO Sweden

UFO Sweden

2022
×
★★
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
ATM

ATM

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Abandoned

Abandoned

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Exploited

Exploited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Edit this entry